۱۳۹۶ بهمن ۱۴, شنبه

رهایی از اعدام یک زندانی پس از ۱۶ سال در چابهار

رئیس زندان چابهار گفت که زندانی محکوم به اعدام در زندان چابهار پس از تحمل ۱۶ سال حبس با رضایت اولیای دم از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر مورخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۶، محمدعازم کدخدایی اظهار داشت: “یک زندانی زندان چابهار که به جرم قتل عمد در انتظار اجرای حکم اعدام بود با پیگیری‌های بی وقفه رئیس و مددکاران زندان چابهار و مساعدت یکی از خیرین پس از تحمل ۱۶ سال حبس از زندان آزاد شد”.
وی افزود: “این زندانی به همت کارگروه ویژه ای که به منظور اخذ رضایت از اولیای دم در زندان چابهار با حضور رئیس اداره زندان چابهار، مدیر سازمان حمایت از زندانیان و مددکاران تشکیل شده است، از زندان آزاد شد”.
رئیس زندان چابهار خاطرنشان کرد: “همچنین در راستای اجرای سیاست های قوه قضائیه و سازمان زندان ها و دستورالعمل های موجود مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و اخذ رضایت از شاکیان، اقدامات لازم در خصوص فراهم کردن زمینه اخذ رضایت از اولیای دم و آزادی زندانیان محکوم به اعدام همچنان با تشکیل این کارگروه ویژه ادامه دارد”.
وی با اشاره به اینکه این زندانی در مدت اقامتش در زندان چابهار از اخلاق و رفتار خوبی برخوردار بود، تصریح کرد: “زندانی «الف – ب» که به جرم قتل عمد در انتظار اجرای حکم اعدام بود با پیگیری‌های انجام شده و اخذ رضایت از اولیای دم پس از ۱۶ سال تحمل حبس به آغوش گرم خانواده بازگشت”.
ارسال یک نظر